ДУХОВНО РОЗВИНЕНА ОСОБИСТІСТЬ У ПСИХОВИХОВНОМУ ВИМІРІ

Автор(и)

  • Іван Бех

Ключові слова:

дух, духовність, етична свідомість, етична рефлексія, Я-система, Я-центроване розвивальне виховання.

Анотація

В статті розкривається динаміка категорії “дух” у контексті проблем виховання зростаючої особистості. У цьому плані методика має справу з конструктами “духовність” і
“Я-духовне”. Наголошується, що кінцевою метою виховного процесу повинна бути духовно розвинена особистість. Кожен вихованець мусить стати суб’єктом власної духовної “Я-системи”, використовуючи її у регуляції своєї поведінки, діяльності, спілкування.
Досягти цю кінцеву мету можливо у організованому Я-центрованому розвивальному вихованні, яке ґрунтується на етичній свідомості та етичній рефлексії.
Аналізуються два суб’єкт-суб’єктних відносин, які необхідно рівною мірою утверджувати у процесі сходження підростаючої особистості до духовних цінностей. Пропонуються психологічні засоби підвищення стійкості духовної Я-системи.

##submission.downloads##

Опубліковано

2019-08-08

Як цитувати

Бех, І. (2019). ДУХОВНО РОЗВИНЕНА ОСОБИСТІСТЬ У ПСИХОВИХОВНОМУ ВИМІРІ. Всеукраїнський науково-практичний журнал «Директор школи, ліцею, гімназії», 18(1-2), 12–19. вилучено із https://director.npu.edu.ua/index.php/dslg/article/view/7

Номер

Розділ

Статті